Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hyra av varuautomater
Referensnummer: 3.2.1-2018-23012
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 42933000 Varuautomater
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser hyra av varuautomater med tillhörande påfyllnadsservice samt underhåll till Migrationsverkets förvar. Upphandlingen är uppdelad i fem (5) anbudsområden; Syd, Väst, Öst, Stockholm och Mitt.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 42968000 Automater, 50532000 Reparation och underhåll av elektriska maskiner, apparater och tillhörande utrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen