358675-2026 - Resultat
Sverige – Finans- och försäkringstjänster – Reinsurance 2026, Svenska Kommun Försäkrings AB
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelReinsurance 2026, Svenska Kommun Försäkrings AB
BeskrivningSvenska Kommunförsäkrings AB is renewing parts of its reinsurance programs for Others, Real Estate, Group personal accident, Forrest and Terorism on January 1, 2026. Details will be given in step 2, Tender invitation.
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 66000000 Finans- och försäkringstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareReinsurance 2026, Svenska Kommun Försäkrings AB