Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Behandling av brännbart avfall samt deponirester.
Referensnummer: 16-166-11
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Gislaveds kommun avser upphandla behandling av brännbart avfall, omhändertagande av brännbart grovavfall (t.ex. resårmadrass) för krossning eller liknande samt behandling av deponirest från återvinningscentraler.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Brännbart hushållsavfall
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Brännbart grovavfall
Del nr: 2
Deponirest från återvinningscentraler
Del nr: 3