358695-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Utrustning för produktion av radio- och TV-program
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
OB-Van
Referensnummer: SR 2009
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
32211000 Utrustning för produktion av radio- och TV-program
II.1.4.
Kort beskrivning
Sveriges Radio is in a process of replacing OB-Vans and is interested of different solutions in the market and is therefore conducting a public procurement. The productions are mainly live music mixing at concerts and festivals, but also broadcasts from churches, operas etc. Therefore airborne sound insulation and acoustic condition is vital for Swedish Radio.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
32000000 Radio-, televisions-, kommuniktions- och telekommunikationsutrustning samt tillhörande utrustning, 32200000 Överföringsutrustning för radiotelefoni, radiotelegrafi, radiosändning och television, 32500000 Telekommunikationsmateriel, 34140000 Tyngre motorfordon, 34144000 Motorfordon för särskilda syften, 34200000 Karosser, släp- eller påhängsvagnar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen