Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Teknisk konsult -Geoteknik, mark och bergteknik
Referensnummer: 2017-020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45111250 Markundersökningar
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal kompetens geoteknik, mark och bergteknik för löpande avrop.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45111250 Markundersökningar, 45221230 Schakt, 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster, 71240000 Arkitekt-, ingenjörs- och planeringstjänster, 71321300 Konsulttjänster inom VA, 71351500 Markundersökningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen