2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lastbil/Krokbil med lastväxlare och bergsflak
Beskrivning: För att kostnadseffektivisera trafik och markverksamheten samt upprätthålla hög kvalitet, service och flexibilitet, ser Falu kommun ett behov att upphandla en lastbil med kranflak och bergsflak. Välkommen med ert anbud
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34100000 Motorfordon
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:105295:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 34140000 Tyngre motorfordon, 34143000 Fordon för vinterväghållning, 34144400 Fordon för väghållning