See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Kirurgiska instrument av operationskvalitet för öppen kirurgi, SLL482
Beskrivning: Upphandlingen omfattar kirurgiska instrument av operationskvalitet för öppen kirurgi och är indelad i 20 Anbudsområden. Upphandlingen omfattar även en option för märkning av instrument.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:119966:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33169000 Kirurgiska instrument
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Option för märkning av instrument