Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Stadsbyggnadsbechen 2023
Referensnummer: SK2022-0363
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Projektet omfattar upphandling av Stadsbyggnadsbenchens samverkansstöd och teknisk plattform, dvs projektledning, enkäter, webbsida, system- och informationsförvaltning samt teknisk plattform.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 500 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 71621000 Teknisk analys eller konsulttjänster, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72224000 Konsulttjänster för projektledning, 79420000 Managementtjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen