2. Förfarande
Förfarande
Titel: Studenthälsovård
Beskrivning: Denna upphandling syftar till att förse båda lärosätena med studenthälsovårdstjänster - utifrån uppställda krav och beskrivningar samt lärosätenas ansvar såsom det kommer till uttryck i högskolelagen. Ett ramavtal kommer tecknas med vald leverantör. Avgränsningar Upphandlingen omfattar ej företagshälsovård eller tjänster som normalt utförs inom sjukvården. Volymer Chalmers och Göteborgs universitets ca. volymer för individuella besök under 2022, kopplat till efterfrågade kompetenser i avsnitt 3, var följande: Läkare: 131 timmar Sjuksköterska: 448 timmar Psykolog: 2563 timmar (varav 122 timmar Org.konsult) Beteendevetare: 764 timmar Fysioterapeut/Sjukgymnast: 71 timmar Arbetsterapeut: 0 timmar (ny tjänst)
Föregående meddelande: 013228-2023
Intern identifierare: EUI 23 045
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000