Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Industriell sanering och processrengöring.
Referensnummer: UE-2016-0529-710
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Processrengöring och industriell sanering.
Sprängsotning.
Blästring.
Upphandlingen kommer att vara uppdelad på 3 olika områden att lämna offert på. Anbudslämnaren kan välja att lämna anbud på ett eller flera områden och avtal kommer att tecknas med en eller flera leverantörer utifrån vad som är ekonomiskt mest fördelaktigt för Umeå Energi.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
Den upphandlande myndigheten förbehåller sig rätten att tilldela kontrakt genom att kombinera följande delkontrakt eller grupper av delkontrakt:
Utifrån vad som blir det ekonomiskt mest fördelaktiga för Umeå Energi.
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Sprängsotning
Del nr: 2
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Processrengöring och industriellsanering.
Blästring
Del nr: 3
Se bilaga Tjänstebehovet (på e-avrop).