359143-2022 - ResultatSverige-Växjö: Revision
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Återvinning av kapital
Referensnummer: KS 2021-00583
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
79212000 Revision
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser återvinningsrevision för åren 2021-2022, med möjlighet till förlängning vilket innebär återvinningsrevision för åren 2023 och 2024.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Upphandlingen avser återvinningsrevision för åren 2021-2022, med möjlighet till förlängning vilket innebär återvinningsrevision för åren 2023 och 2024. Upphandlande myndigheter är Växjö kommun, Alvesta kommun, Tingsryds kommun, Uppvidinge kommun, Markaryds kommun, Älmhults kommun och Lessebo kommun, inklusive Lessebohus. Upphandlingen administreras av Växjö kommuns upphandlingsavdelning.