Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Slamsugningsfordon
Referensnummer: 0317/21
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34144410 Slamsugare
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av två stycken fabriksnya slamsugningsfordon.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34140000 Tyngre motorfordon, 34144410 Slamsugare, 34144500 Fordon för avfall och avloppsvatten, 34144520 Fordon för tömning av septiska tankar, 34210000 Fordonskarosser
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen