359175-2022 - ResultatSverige-Södertälje: Programrelaterade tjänster
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
TI 2022-1025 Elevadministrativt system för Salems kommun
Referensnummer: TI 2022-1025
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72260000 Programrelaterade tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ett Elevadministrativt system för Salems kommun enligt förfrågningsunderlag och tillhörande bilagor.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48219300 Programvara för administration, 48330000 Programvara för schemaläggning och produktivitet, 48445000 Programvara för kundhantering, 48931000 Programvara för utbildning, 72224100 Planering av systemimplementation, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen