359226-2023 - ResultatSverige-Nynäshamn: Reparation och underhåll
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal golvarbeten
Referensnummer: 23/73
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
50000000 Reparation och underhåll
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser ramavtal för golvarbeten för service-, underhålls- och ombyggnadsarbeten i Beställarens fastighetsbestånd. Avtal kommer att tecknas med tre (3) entreprenörer om förutsättningar ges. Avrop sker enligt rangordningsprincipen.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45431000 Golv- och plattläggning, 45432100 Golvläggning och beläggning, 45432110 Golvläggning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen