359336-2022 - ResultatSverige-Stockholm: Trädvård
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Trädinventering med risk bedömning och framtagande av åtgärdsförslag
Referensnummer: 2022-00073
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77211500 Trädvård
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna ramavtalsupphandling avser konsulttjänster för trädinventering med riskbedömning och framtagande av åtgärdsförslag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
77211500 Trädvård, 77300000 Trädgårdstjänster, 77311000 Skötsel av trädgårdar och parker
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen