359347-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem – Hyresvärdsupphandling Särskilt boende, Bjuvs kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelHyresvärdsupphandling Särskilt boende, Bjuvs kommun
BeskrivningDenna förfråga avser uppförande av ett Särskilt boende för äldre (SÄBO) i Bjuvs kommun. Efter färdigställande sker uthyrning till Kommunstyrelsens som i sin tur ska hyra ut i andra hand till Omsorg i Bjuv.
Intern identifierare24/1
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45215210 Bygg- och anläggningsarbeten: vård- och servicehem
Ytterligare klassificering (cpv): 75123000 Fastighetsförvaltning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelHyresvärdsupphandling Särskilt boende, Bjuvs komm.