See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Entreprenad: Åledsskolan, om- och tillbyggnad
Beskrivning: Totalentreprenad avseende om- och tillbyggnad av skolan i Halmstads kommun. Den befintliga skolan byggs om och till för att anpassas till det ökade elevantalet som ska ha kapacitet för två paralleller med totalt 350 elever på en F-6 skola. Skolmatsalen och köket byggs ut. Skolan kommer att byggas till med en ny fristående byggnad i 3 plan för ÅK F-3. Skolverksamhet kommer att pågå under hela byggtiden.
Intern identifierare: TKFN 2025/00250
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45210000 Byggnadsanläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000