35938-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Gatsopning – Sandupptagning, sopning, ogräsborstning mm
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelSandupptagning, sopning, ogräsborstning mm
BeskrivningUpphandling av ramavtal gällande sandupptagning, underhållssopning/sopning, ogräsborstning och lövsopning. Uppdraget är indelat i fyra anbudsområden: Hällefors, Lindesberg, Ljusnarsberg och Nora kommuner.
Intern identifierareAT-2025-137
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90612000 Gatsopning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000