35942-2017 - KonkurrensutsättningSverige-Mörrum: Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Koncessionsmeddelande
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/23/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal, bemanning av hjullastare.
Referensnummer: 17/1
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för bemanning av 2 stycken hjullastare i kompostanläggning.
Entreprenaden skall utföras på beställarens anläggning i Mörrum.
Beställaren svarar för viss arbetsledning.
Entreprenaden omfattar tiden från 1.4.2017 till 31.3.2018, med möjlighet till maximalt 1 års förlängning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Koncessionen är uppdelad i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Entreprenaden omfattar tiden från 1.4.2017 till 31.3.2018, med möjlighet till maximalt 1 års förlängning,