359459-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Snöröjning – TI 2024-1050 Vinterväghållning Gnesta Kommun, Gnesta Hem AB och Gnesta Förvaltnings AB
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelTI 2024-1050 Vinterväghållning Gnesta Kommun, Gnesta Hem AB och Gnesta Förvaltnings AB
BeskrivningDenna upphandling avser vinterväghållning i Gnesta för Gnesta kommun, Gnesta Hem AB och Gnesta förvaltnings AB Snöröjning och sandning inom kommunen Gnesta för områdena Björnlunda, Stjärnhov, och Laxne.
Intern identifierare24/37
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 90620000 Snöröjning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
TitelGenerell del