35947-2022 - Frivillig förhandsinsynSverige-Kil: IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Meddelande om frivillig förhandsinsyn
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Support och underhåll av Timecare
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Kils kommun har för avsikt att ingå avtal med Time Care AB (org nr 556471-7717), avseende support, underhåll och uppdatering av Time Care Pool och Time Care Planering inklusive moduler och integrationer.
Kommunen har en icke exklusive, icke överlåtelsebar och icke tidsbegränsad nyttjanderätt till programprodukterna Time Care Pool och Time Care Planering.
Avtalstid; 3 år med möjlighet till 1+1 års förlängning.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen