359477-2016 - ResultatSverige-Sundsvall: Gardintyger
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Direktiv 2004/18/EG
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Gardiner, sömnad och montering.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Köp
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Sundsvall.
Nuts-kod SE321 Västernorrlands län
II.1.4.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen
Upphandling av ramavtal för gardiner, sömnad och montering.
II.1.5.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))
19244000 Gardintyger, 39515000 Gardiner, draperier, gardinkappor och rullgardiner
II.1.6.
Information om avtalet om offentlig upphandling
II.2.
Kontraktets/delens totala värde
II.2.1.
Lägsta anbud 5 000 000 och Högsta anbud 6 000 000 SEK
exkl. moms