359485-2023 - ResultatSverige-Henån: Plantering och skötsel av grönområden
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal - Gräsyteskötsel
Referensnummer: Dnr. 01-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77310000 Plantering och skötsel av grönområden
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ramavtal avseende gräsyteskötsel inom Orust kommuns fastigheter och verksamhetsområde.
Uppdraget omfattar gräsyteskötsel av fasta skötselobjekt och enskilt beställda uppdrag.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen