See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Konstinramning
Beskrivning: Upphandlingen utgör en ramavtalsupphandling och omfattar konstinramning till Kulturförvaltningen inom Region Stockholm. Upphandlingen är uppdelad i 2 Avtalsområden: Avtalsområde 1 - Inramning av tvådimensionella konstverk (t.ex. fotografi, måleri, konstverk på papper, textiler och kollage) Avtalsområde 2 - Tillverkning av socklar, plexihuv och monteringslösningar (t.ex. till skulpturer, objekt eller textiler)
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 92000000 Fritids-, kultur- och sporttjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Inramning av tvådimensionella konstverk
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120285:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39298200 Tavelramar, 37810000 Konsthantverksmateriel, 37800000 Hantverks- och konstmateriel, 39298000 Statyetter, prydnadsföremål; foto- eller tavelramar samt speglar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Tillverkning av socklar, plexihuv och monteringslösningar
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:120285:Lot:2