359549-2023 - ResultatSverige-Ängelholm: Programvara och informationssystem
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Lärplattform
Referensnummer: KS 2023/163
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48000000 Programvara och informationssystem
II.1.4.
Kort beskrivning
Ängelholms kommun genomför en upphandling avseende webbaserad pedagogisk lärplattform och inbjuder er att inkomma med anbud i enlighet med upphandlingsdokumenten. Upphandlingen omfattar ett system för webbaserad pedagogisk lärplattform och kommunikationsyta för verksamheter förskola, fritidshem, förskoleklass, grundskola, anpassad grundskola, gymnasium, anpassad gymnasieskola, vuxenutbildning SFI, SUV, YH och Språkcentrum i Ängelholms kommun samt drift, service, support och underhåll.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
48000000 Programvara och informationssystem, 48931000 Programvara för utbildning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen