Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Felanmälning- och ärendehanteringssystem
Referensnummer: KS 2023/57
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.1.4.
Kort beskrivning
Ängelholms kommun upphandlar Felanmälnings- och ärendehanteringssystem. Systemet för felanmälan och ärendehantering som ska utgöras av en kartbaserad webbtjänst alternativt applikation för smidig och platsoberoende tillgång till systemet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Systemet för ärendehantering ska utgöras av en kartbaserad webbtjänst alternativt applikation för smidig och platsoberoende tillgång till systemet.