Förfrågningsunderlag och kompletterande handlingar (inklusive dokument för en konkurrenspräglad dialog eller ett dynamiskt inköpssystem) kan erhållas från: Officiellt namn: TendSign Land: Sverige Internetadress: https://tendsign.com/doc.aspx?ID=113091&Goto=Docs
Tilldelning på andra upphandlande myndigheters vägnar
II.1.
Beskrivning
II.1.1.
Den upphandlande myndighetens benämning på upphandlingen Upphandling av mottagande och förbränning av hushållsavfall.
II.1.2.
Typ av kontrakt och plats för utförande eller leverans
Tjänster
Tjänstekategori: nr 16: Avlopps- och renhållningstjänster, sanering och liknande tjänster
Huvudsaklig plats för byggnation/anläggning eller utförande: Älmhult.
Nuts-kodSE212 Kronobergs län
II.1.4.
Information om ramavtal
II.1.5.
Kort beskrivning av upphandlingen eller inköpet/inköpen Mottagande av och förbränning av brännbart hushållsavfall. Volym beräknas till ca 3 600 ton per år.
II.1.6.
Gemensam terminologi vid offentlig upphandling (CPV-kod(er))