See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Lundbytunneln renovering- Entreprenad
Beskrivning: Lundbytunneln är en 2 km lång tunnel enkel väg och består av en sprängd bergtunnel inklädd med sprutbetong. Tunneln byggdes 1998 och nu behöver tunneln renoveras och vi genomför åtgärder för att minska inläckage.
Intern identifierare: KOM-417332
Typ av förfarande: Öppet
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Byggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45000000 Anläggningsarbete
Ytterligare klassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten, 45220000 Väg- och vattenbyggnad samt byggnadsverk, 45221000 Bygg- och anläggningsarbeten: broar, tunnlar, schakt och gångtunnlar, 45221200 Anläggningsarbete för tunnlar, schakt och undergångar, 45221211 Vägtunnlar, 45221240 Anläggningsarbeten för tunnlar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Lundbytunneln renovering- Entreprenad