See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ramavtal högtrycksspolning, slamsugning, rörinspektion samt tömning och besiktning av fett- och oljeavskiljare
Beskrivning: Utförande av tjänster så som högtrycksspolning, slamsugning, rörinspektion, torr- och grävsugning i gata/mark samt utförande av tömning och besiktning av fett- och oljeavskiljare.
Intern identifierare: KSN-2025-00547
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90000000 Avlopps- och avfallshantering, sanering och miljötjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 90460000 Tömning av kloakbrunnar eller septiska tankar, 90470000 Rensning av avlopp, 90513700 Transport av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del
Beskrivning: 3år optionsavtalsperiod
Intern identifierare: 1652226
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudsområde 1
Beskrivning: Utförande av tjänster så som högtrycksspolning, slamsugning, rörinspektion, torr- och grävsugning i gata/mark.
Intern identifierare: 1652227
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudsområde 2
Beskrivning: Utförande av tömning och besiktning av fett- och oljeavskiljare.
Intern identifierare: 1652228
Ytterligare klassificering (cpv): 90460000 Tömning av kloakbrunnar eller septiska tankar