35971-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Säkerhetstjänster – Bevakningstjänster
Meddelande om upphandling – förenklat system
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelBevakningstjänster
BeskrivningUpphandlande myndighet inbjuder er härmed att inkomma med anbud i enlighet med annonserade upphandlingsdokument. Ramavtalet omfattar bevakningstjänster för Beställarens fastigheter och lokaler i Västerbottens län.
Förfarandets viktigaste känneteckenLeverantör(er) antas i ett steg. Upphandlande myndighet kan komma att inleda förhandling med kvalificerade anbudsgivare.
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79710000 Säkerhetstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelAnbudsområde A: Umeå
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102093:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 79711000 Larmövervakningstjänster, 79713000 Vakttjänster, 79714000 Övervakningstjänster, 79715000 Patrullering, 79700000 Undersöknings- och säkerhetstjänster
Del (anbudsområde)LOT-0002
TitelAnbudsområde B: Skellefteå
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102093:Lot:2
Del (anbudsområde)LOT-0003
TitelAnbudsområde C: Lycksele
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:102093:Lot:3