Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbutveckling/Digital AD/UX design
Referensnummer: HV 2019/139
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72212224 Programvaruutvecklingstjänster för webbredigering
II.1.4.
Kort beskrivning
Högskolan önskar teckna avtal med en leverantör för utveckling och underhåll av Högskolans webbplatser på Episerver-plattform. Anbudsgivaren ska erbjuda Projektledare, AD/UX designer och webbutvecklare. Anbudsgivaren ska vara officiell Episerver-partner.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 72212480 Programvaruutvecklingstjänster för försäljning, marknadsföring och affärsunderrättelser, 72413000 Webbsideutformningstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen