2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av kommunikationstjänster
Beskrivning: Upphandlingen avser strategisk kommunikationsrådgivning samt utveckling av kreativa koncept och kampanjer för Östgötatrafiken, med målet att stärka varumärket, öka kundnöjdheten och öka kollektivtrafikens marknadsandel. Vi söker en stabil och insiktsdriven partner som kan omvandla strategi till effektiv och differentierad kommunikation. Leverantören ska ligga i digital framkant och vara skicklig på att identifiera de mest effektiva kanalerna för att nå ut.
Intern identifierare: 2025/0635
Typ av förfarande: Selektivt
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 79340000 Reklam och marknadsföring
Ytterligare klassificering (cpv): 79342000 Marknadsföring, 79822500 Grafisk formgivning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Optioner:
Beskrivning av alternativen: Kontraktet kan förlängas med två (2) optioner om vardera tolv (12) månader.”