359835-2021 - ResultatSverige-Kristianstad: Kaffe
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ekologiskt kaffe
Referensnummer: 2021-O000589
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
15861000 Kaffe
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar malet kaffe för Region Skånes och Folktandvården Skånes verksamheter med distribution via Region Skånes logistikpartner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
15000000 Livsmedel, drycker, tobak o d
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen