Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Elmaterial
Referensnummer: SVN 2021/50
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor
II.1.4.
Kort beskrivning
Uppdraget omfattar leverans efter beställning eller avhämtning hos leverantör av elmateriel för löpande underhålls- och ombyggnadsarbeten. Ett brett och heltäckande sortiment av elmateriel för yrkesarbetare efterfrågas.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31500000 Belysningsarmatur och elektriska lampor, 31530000 Delar till lampor och belysningsutrustning, 31600000 Elektrisk utrustning, 31680000 Elektrisk utrustning och tillbehör, 31681000 Eltillbehör, 31681400 Elkomponenter, 31681410 Elmateriel
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Historiskt har kommunen gjort inköp för ca 1,5 miljoner per år.