Typ av upphandlande myndighet Annan typ: Kommunalt fastighetsbolag
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Service-, verkstads- och däcktjänster
Referensnummer: HS/2022:315
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Samordnad upphandling mellan Huddinge Samhällsfastigheter AB, Huge Bostäder AB och Huddinge Kommun.
Upphandlingen avser service- verkstads och däcktjänster för UHMs personbilar och lätta lastbilar mm.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning, 50116500 Reparation av däck, inklusive montering och balansering
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen