359878-2017 - ResultatSverige-Linköping: Vägbeläggningsarbeten
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Asfaltbeläggningar inom Linköpings kommun 2018.
Referensnummer: UH-2017-30
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45233222 Vägbeläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar asfaltbeläggningar och vissa förarbeten till dessa samt återställning efter ledningsgrävningar inom Linköpings kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45233222 Vägbeläggningsarbeten, 45233223 Nybeläggning av körbana, 45233228 Ytbeläggningsarbete, 45000000 Anläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen