359916-2018 - ResultatSverige-Stockholm: Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Steriliseringsprodukter 2018 SLL448
Referensnummer: 18/45
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
33191000 Utrustning för sterilisering, desinfektion och hygien
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser steriliseringsprodukter till SLL:s verksamheter, Capio S:t Göran och Region Gotland.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar, 33198000 Sjukvårdsartiklar av papper, 33198200 Steriliseringspåsar eller -förpackningar av papper
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen