2. Förfarande
Förfarande
Titel: Förnyelse av Karstorpsverket etapp 1
Beskrivning: Inköp av 2 stycken oljepannor inklusive montage till Karstorpsverket Västervik. Pannorna ska ersätta befintliga pannor nr 5 och 6. I upphandlingen ingår även option för ytterligare en panna.
Intern identifierare: U-048-2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 44000000 Konstruktioner och konstruktionsmaterial; konstruktionshjälpmedel (utom elutrustning)
Ytterligare klassificering (cpv): 42515000 Fjärrvärmepanna
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000
Titel: Förnyelse av Karstorpsverket - Etapp 1