359977-2024 - Resultat
Sverige – Ingenjörstjänster – Generalkonsult broar Norra Ön
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelGeneralkonsult broar Norra Ön
BeskrivningUppdraget avser rollen som generalkonsult gällande planering, projektering och genomförande av ansökan om vattenverksamhet för två broar på Norra Ön i enlighet med förfrågningsunderlag.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71300000 Ingenjörstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
TitelUndersökning broar Ön
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:87909:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71311000 Konsulttjänster för väg- och vattenbyggnad, 71311220 Vägingenjörstjänster, 71320000 Byggtekniska konstruktionstjänster, 71322000 Ingenjörstjänster avseende väg- och vattenbyggnation, 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster