Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
El- och belysningsmaterial
Referensnummer: UH-2019-120
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 31681400 Elkomponenter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avse el-och belysningsmateriel till kunden Skellefteå kommun, Västerbottensteatern, Skellefteå museum, Skellefteå Airport och Skellefteå buss enligt förfrågningsunderlaget samt leverantörens anbud.
Omfattningen per år är cirka 5,5 miljoner kr, inköpsvolymen varierar mellan åren beroende på vilka projekt som pågår.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 31681400 Elkomponenter, 31000000 Elektriska maskiner, apparater och förbrukningsvaror samt elektrisk utrustning; belysning, 34928500 Gatubelysning, 34990000 Regler-, säkerhets-, signal- och belysningsutrustning, 34993000 Vägbelysning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen