360029-2021 - ResultatSverige-Huddinge: Avfallscontainrar
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av ramavtal av containrar
Referensnummer: 2021/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44613800 Avfallscontainrar
II.1.4.
Kort beskrivning
SRV återvinning AB avser att teckna ett ramavtal med leverantörer för inköp av containrar. Avrop kommer att ske genom förnyad konkurrensutsättning (FKU) där villkoren kommer att kompletteras med specifika villkor på containrar utöver minimikrav angivna i upphandlingsdokumentet.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen