360038-2019 - ResultatSverige-LUND: Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Injustering och besiktning av värmesystem
Referensnummer: SN 2018/055608
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45331000 Installation av värme, ventilation och luftkonditionering
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal avseende driftoptimerad injustering och besiktning av injustering av värmesystem i fastigheter där Lunds kommun har ansvar för detta.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45330000 Rörmokeriarbeten, 71314000 Energi och tillhörande tjänster, 71630000 Teknisk besiktning och provning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen