360039-2019 - ResultatSverige-JÖNKÖPING: Tjänster för skydd av vilda djur och växter
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inventering av fladdermöss inom biogeografisk uppföljning och områdesvis uppföljning
Referensnummer: Dnr 502-6845-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
92534000 Tjänster för skydd av vilda djur och växter
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser uppföljning av fladdermöss inom tre verksamheter i tre regioner.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
90700000 Miljötjänster, 90720000 Miljöskydd
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen