360056-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial – Färg och tapeter
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelFärg och tapeter
BeskrivningRamavtal för köp av färg och tapeter samt närliggande material enligt förfrågan och svarsbilaga pris för succesiva uttag/leverans under avtalstiden till beställarens olika verksamheter.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 44111400 Målarfärg och väggbeklädnadsmaterial
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88263:Lot:1