See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Köksutensilier
Beskrivning: Upphandlingen avser UM behov av diverse köks- och serveringsutrustning så som porslin, glas, bestick, redskap, kantiner, vagnar och vågar och annan diverse köksutrustning. Upphandlingen delas in i två delar: Storköksmaskiner – innehåller köksmaskiner Köksutensilier – innehåller förvaring och köksredskap. UM har för avsikt att anta en (1) leverantör för respektive anbudsdel.
Intern identifierare: 2025-00493
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39221000 Köksutrustning
Ytterligare klassificering (cpv): 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: MALL, Växjö kommun (1)
Intern identifierare: 1739997-0
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Kravspecifikation - Köksutensilier
Beskrivning: Köksutensilier innefattar produkter för både förvaring och köksredskap, som till exempel boxar, bestick, glas mm.
Intern identifierare: 1740111-1
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Kravspecifikation - Storköksmaskiner
Beskrivning: Storköksmaskiner innefattar produkter för köksmaskiner, som till exempel kaffebryggare, stavmixer, görnsakskär mm.
Intern identifierare: 1864561-2