Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Markarbeten
Referensnummer: 2022/2550
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45000000 Anläggningsarbete
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar Karlshamns kommuns och Karlshamnsfastigheter ABs behov av markarbeten i form av reparationer och underhållsarbete samt i anslutning till ändrings-, om-, till- och nybyggnadsarbeten på fastigheter som ägs eller förvaltas av beställaren.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45000000 Anläggningsarbete, 45112360 Återställande av mark, 50000000 Reparation och underhåll, 50800000 Diverse reparationer och underhåll, 77300000 Trädgårdstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen