2. Förfarande
Förfarande
Titel: Köksutensilier
Beskrivning: Allmän information Danderyds kommun, Täby kommun, Vallentuna kommun, Vaxholms stad och Österåkers kommun, hädanefter kallad för upphandlande myndigheter (UM), inbjuder härmed anbudsgivare att inkomna med anbud i rubricerad upphandling enligt detta upphandlingsdokument med tillhörande bilagor. Upphandlingsförfarande Upphandlingen genomförs med ett öppet förfarande enligt lag (2016:1145) om Offentlig Upphandling, LOU. Meddelande av tilldelningsbeslut sker samordnad via e-avrop (Vaxholms stadens Upphandlingssystem).
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 39200000 Inredning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:88367:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 39220000 Köksutrustning, hushållsartiklar och materiel för catering, 39221000 Köksutrustning, 39221100 Köksgeråd, 39221121 Te- eller kaffekoppar, 39221180 Köksredskap, 39310000 Cateringutrustning