Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bemanning, läkare och sjuksköterskor
Referensnummer: HSN 87-2020
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85100000 Hälsovårdstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser ramavtal för bemanningstjänst, att vid avrop utföra urvalsprocess och hyra ut specialistläkare och specialistsjuksköterskor (uthyrd person) med specificerad kompetens till Region Västerbottens verksamheter.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas föralla delar
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
SPECIALISTLÄKARE INOM ALLMÄNMEDICIN
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85100000 Hälsovårdstjänster, 79624000 Förmedling av vårdpersonal, 79625000 Förmedling av läkare, 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster, 85141200 Sjukskötersketjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
SPECIALISTLÄKARE INOM PSYKIATRI SAMT BARN- OCH UNGDOMSPSYKIATRI
Del nr: 2
SPECIALISTLÄKARE INOM ÖVRIGA SPECIALITETER
Del nr: 3
SPECIALISTSJUKSKÖTERSKOR
Del nr: 4