Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Skydds och varselkläder 2017.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Bodens kommun, nedan benämnt Kommunen, inbjuder er härmed att lämna anbud för annonserad upphandling av skydds- och varselkläder samt skydds- och arbetsskor inklusive annan angiven skyddsutrustning. Upphandlingen omfattar löpande leveranser efter avrop från Kommunen inom 2 olika avtalsområden med en tillhörande option.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 18100000 Yrkeskläder, särskilda arbetskläder och tillbehör, 18143000 Skyddskläder, 18200000 Ytterkläder, 18330000 T-tröjor och skjortor
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen