360212-2021 - ResultatSverige-Halmstad: Material för målning och tapetsering
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Färg, tapeter och tillbehör 2021
Referensnummer: KS 2021/00160
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44812400 Material för målning och tapetsering
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen omfattar ett heltäckande sortiment av färg, tapeter och tillbehör till kommunens olika verksamheter.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
37800000 Hantverks- och konstmateriel, 39190000 Tapeter och övrig beklädnad, 39191100 Tapeter, 39224210 Målarpenslar, 44810000 Färger
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen